Program WarehouseLAB: LOGISTYKA 4.0


25 WRZEŚNIA - DZIEŃ I
09:00 - 10:30
Rejestracja uczestników warszatów
10:30 - 10:45
Przywitanie uczestników i przedstawienie Partnerów WarehouseLAB.
10:45 - 11:00
Przerwa kawowa
11:00 - 11:50
SESJA WARSZTATOWA nr I
11:50 - 12:10
Przerwa kawowa
12:10 - 13:00
SESJA WARSZTATOWA nr II
13:00 - 13:20
Przerwa kawowa
13:20 - 14:10
SESJA WARSZTATOWA nr III
14:10 - 15:00
Lunch
15:00 - 15:50
SESJA WARSZTATOWA nr IV
15:50 - 16:10
Przerwa kawowa
16:10 - 17:00
SESJA WARSZTATOWA nr V
17:00 - 17:20
Przerwa kawowa
17:20 - 18:10
SESJA WARSZTATOWA nr VI
18:10 - 20:00
Czas wolny
20:00 - 23:00
Kolacja
26 WRZEŚNIA - DZIEŃ II
08:45 - 09:00
Rejestracja uczestników warsztatów
09:00 - 09:50
SESJA WARSZTATOWA nr VII
09:50 - 10:10
Przerwa kawowa
10:10 - 11:00
SESJA WARSZTATOWA nr VIII
11:00 - 11:20
Przerwa kawowa
11:20 - 12:10
SESJA WARSZTATOWA nr IX
12:10
Zakończenie WarehouseLAB

 
»   9 sesji warsztatowych z ekspertami   «

WARSZTAT I

Przegląd produktów i rozwiązań wspierających automatykę magazynową


Pojemniki XL-Motion dla systemów miniload oraz shuttle, pozwalające obniżyć hałas w magazynie.
LEO Locative - system transportowy bez kierowcy. Systemy transportu bez operatora (FTS) jako elementy transportu poziomego wykorzystywane w ramach automatyzacji pełnią w przedsiębiorstwach wielu branż ważną rolę w zakresie wewnątrzzakładowej logistyki przy magazynowaniu, komisjonowaniu, montażu i produkcji. Pojazd transportowy bez operatora, użytkowany w ramach systemu transportu, upraszcza intralogistyczne procedury transportowe zarówno w przemyśle, jak i w handlu. Zobacz na żywo jak działa to urządzenie.





WARSZTAT II

Cyfrowy bliźniak kluczem do optymalizacji automatycznych systemów intralogistycznych


Inwestycja w automatyczne magazyny wysokiego składowania to strategiczna decyzja, która niesie za sobą wiele korzyści. Aby w pełni wykorzystać potencjał tej technologii, kluczowe znaczenie ma dokładne przeanalizowanie procesów intralogistycznych i zaprojektowanie optymalnego rozwiązania.
Cyfrowy bliźniak to wirtualny model rzeczywistego magazynu, który pozwala na testowanie różnych scenariuszy i znalezienie najlepszego rozwiązania dla danego przedsiębiorstwa.
Warsztaty obejmą: proces budowy cyfrowego bliźniaka, począwszy od analizy obecnego stanu magazynu, poprzez tworzenie wirtualnego modelu, kończąc na symulacji różnych scenariuszy, proces budowy Automatycznych Systemów Intralogistycznych, aż po etap realizacji, wdrożenia i usług serwisowych oraz omówienie korzyści z inwestycji w Automatyczne Systemy Intralogistyczne.

WARSZTAT III

W kierunku wydajności i elastyczności... I jeszcze dalej.


Korzyści płynące z automatyzacji procesów magazynowych.

# Handel elektroniczny: nowy sposób myślenia wśród konsumentów i nowy zestaw wyzwań logistycznych.

# Automatyzacja procesów magazynowych: „must have”, gwarancja uzyskania przewagi konkurencyjnej.

# Praktyczna demonstracja: jak można poprawić produktywność, obniżyć koszty energii i koszty pracy oraz wyeliminować nieefektywne procesy w obszarze składowania i kompletacji towarów.











WARSZTAT IV

Nowe technologie w magazynowaniu i kompletacji dla E-commerce i Retail


Porównanie warsztatowe procesu kompletacji klasycznej, w układzie antresolowym w magazynie automatycznym.
Przykładowe wdrożenia systemów automatycznych w polskich przedsiębiorstwach, wspomagające procesy: przyjęcia do magazynu, transportu, buforowania, uzupełnienia lokacji magazynowych, pickingu, kompletacji, konsolidacji, sortowania, pakowania, etykietowania, paletyzacji, wydawania.
Projektowanie i realizacja systemów dla logistyki i magazynowania, takich jak: systemy układnicowe, sortujące, transportujące, buforujące, pakujące, a także kompleksowe systemy obejmujące automatyzację lub wsparcie dla pracy ludzkiej dla całości procesu w magazynie, sortowni, centrum dystrybucyjnym.

WARSZTAT V

Kompletacja produktów w magazynach pojemnikowych


Kompletacja towarów to jeden z najbardziej kosztownych i pracochłonnych procesów zarówno w magazynach, jak i w centrach dystrybucji.
Tematem warsztatu będzie dobór optymalnej technologii i stref kompletacji produktów w magazynach pojemnikowych na podstawie struktury zamówień i wyniku analizy danych.















WARSZTAT VI

WMS, czyli jak usprawnić logistykę magazynową? 


Każda firma na świecie boryka się z mniejszymi lub większymi problemami związanymi z zarządzaniem swoim łańcuchem dostaw.
Jako dostawcy systemu Reflex WMS, zaprezentujemy w jaki sposób usprawniać zarządzanie operacjami w magazynach, przyczyniając się do wzrostu produktywności pracowników oraz zmniejszając liczbę błędów przy kompletacji.
W trakcie warsztatu, będziemy chcieli skupić się na interakcji z uczestnikami, dzięki czemu sesja ta będzie odnosiła się do konkretnych sytuacji i problemów, które postaramy się wspólnie z Państwem rozwiązać.









WARSZTAT VII

Jak działa automatyczny magazyn paletowy z efektywnym stanowiskiem kompletacji produktów - wybór technologii wykonania projektu.

Jak zbudowane są automatyczne magazyny paletowe, jakie technologie wspomagają transport palet na regały?

Od czego zależy dobór właściwej technologii wykonania magazynu?

Jak zorganizować nowoczesne
i wydajne stanowisko kompletacji?

Metody kompletacji GTM i MTG.

Na te i wiele innych pytań odpowiemy podczas warsztatów.






WARSZTAT VIII

Kluczowe kryteria i czynniki decydujące o doborze sposobu sortowania produktów 



Sortowanie jest jednym z podstawowych procesów odbywających się w przestrzeniach logistycznych.
Bazując na naszym doświadczeniu i zrealizowanych projektach, zaprezentujemy szeroki zakres możliwości automatyzacji tego procesu.
W ramach warsztatu zwrócimy uwagę na podstawowe kryteria decydujące o zasadności wdrożenia i doborze odpowiedniego rozwiązania. Opowiemy również o rozwiązaniach manualnych, półautomatycznych i automatycznych. Przedstawimy systemy i rozwiązania dostępne na rynku, wytłumaczymy, jaki wpływ na dobór technologii ma morfologia produktów oraz zwrócimy uwagę na to, które czynniki decydują o sukcesie wdrożenia.

WARSZTAT IX

Autodrop - efektywne sortowanie i sekwencjonowanie dla b2b i b2c



Innowacyjne systemy sortowania w pionie i poziomie, rewolucyjne koncepcje rozsortu bezpośrednio na powierzchni magazynu oraz w jego wyższych partiach, maksymalnie wykorzystujące kubaturę obiektu. Uproszczona obsługa zwrotów w systemie dwóch dotknięć, umożliwiająca szybsze i bardziej efektywne przetwarzanie. Wydajne sortowanie na poziomie 10 tys. paczek na godzinę (jeden moduł) przy minimalnym zaangażowaniu zasobów ludzkich. Sekwencjonowanie i kompletacja zamówień z wykorzystaniem aktywnego bufora. Zarządzanie systemem za pomocą autorskiego WCS, opartego na najbardziej efektywnych algorytmach oraz kilkudziesięcioletnim doświadczeniu, wspieranego przez najnowsze technologie, w tym sztuczną inteligencję (AI).


Galeria WarehouseLAB

Partnerzy